Біскуп Аляксандр Кашкевіч | Друк |

Біскуп Гродзенскі
Старшыня Канферэнцыі Каталіцкіх Біскупаў у Беларусі

Біскуп Аляксандр Кашкевіч нарадзіўся 23 верасня 1949 г. у в. Падгайдзі, у парафіі Эйшышкі Віленскай архідыяцэзіі.

Скончыў Вышэйшую духоўную семінарыю ў Каўнасе.

30 мая 1976 г. атрымаў сакрамэнт святарства.

У 1976–1981 гг. ксёндз Кашкевіч працаваў у Панявежысе вікарыем.

З 1981 г. пробашч парафіі Святога Духа ў Вільні.

13 красавіка 1991 г. Святы Айцец прызначыў яго біскупам новаўтворанай Гродзенскай дыяцэзіі.

Кансэкрацыя адбылася 23 мая 1991 г.

З 14.06.2006 па 03.06.2015 з'яўляўся Старшынёй Канферэнцыі Каталіцкіх Біскупаў у Беларусі. Узначальвае Раду па справах моладзі і Раду па справах каталіцкага выхавання.

Спампаваць у высокай якасці

Адноўлена 20.04.2016 11:29
 
© 2003-2019 Catholic.by